Yerli Film ve Dizi Sektörü İzlenme Rekorları Kırdı

Atilla Dorsay tarafından açıklanan rakamlara göre yerli film ve dizi sektörü izlenme rekorları kırdı.

Yerli Film ve Dizi Sektörü İzlenme Rekorları Kırdı

Son 10 yılda Türkiye sinema sektöründe önemli oranda izleme oranlarıyla gündeme geldi. Sinema ve yerli dizi, film sektöründe rekor olarak izlenme bulunduğu bir programda açıklandı. Sinema ile oldukça ilgili olan sinema yazarı Atilla Dorsay konuk olduğu programda ülkemizin izlenme oranının çok yüksek olduğunu açıkladı. Açıklamaları sırasında ülkemizin son yıllarda rekor izlenmeye sahip olduğunu ve Avrupa'da birinci olduğumuzu da sözlerine ekledi.

Avrupa'da Birinciyiz

Sinema sektörüyle yakından alakalı olan ve uzun yıllardır sinema yazarlığıyla bilinen Atilla Dorsay, bir programda Türkiye'nin yerli dizi ve filmlerini yüksek oranlarda izlediğini rakamsal oranlarla açıkladı. Birçok yerli dizi ve filmin sinemalarda, televizyon ekranlarında veya internet üzerinden yoğun ilgiyle takip edildiği oransal olarak açıklandı.

Türkiye'nin bu oranlarla Avrupa ülkelerini bile geçtiğini belirtti. Avrupa'da sinema sektörünün en çok izlenme oranına sahip olmamız ülkemizin sinemaseverliğini ve yerli yapımlara olan ilgisinin yoğunluğunu anlattı. Sözlerine yabancı sinema ve dizilerinde takip edilmesi gerektiğini ve dizilerde daha bilgi verici konular ele alınması gerektiğine dair açıklamalarıyla devam etti.

Yerli Film Yerli Dizi Dizi Sektörü Film Sektörü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film