Xerox PARC'ın Başına Tolga Kurtoğlu Getirildi

Apple'ın ilham kaynağı olan Xerox PARC'ın başına Tolga Kurtoğlu getirildi.

Xerox PARC'ın Başına Tolga Kurtoğlu Getirildi

Apple'ı bilmeyen yoktur. Teknoloji sektörünün öncülerinden olan Apple ürettiği teknolojik cihazlarla kullanıcıları mest etti. Apple için bu mükemmel teknolojiyi Silikon Vadisi geliştiriyor. Silikon vadisinin pek çok AR-GE laboratuarı mevcut. Bu laboratuarlardan biri Xerox PARC. İşte Tolga Kurtoğlu'na Silikon Vadisi'nin araştırma geliştirme laboratuarı olan Xerox PARC'ın CEO'luk görevi verildi.

Tolga Kurtoğlu Kimdir?

1976 yılında İzmir'de doğdu. İzmir Bornova Lisesine gitti. Lise yıllarında futbola ilgi duyan Kurtoğlu ABD'ye yerleştikten sonra da futbol liginde oynadı. Üniversite eğitimini ODTÜ'de tamamladı. Makine Mühendisliği lisans bölümünden mezun oldu. Makine Mühendisliği alanında Yüksek Lisans Programını ABD'de bulunan Carnegie Mellon Üniversitesinde 2001 yılında tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini tamamlayan Kurtoğlu tasarım mühendisi olarak Dell'de çalışmaya başladı.

Doktorasını 2007 yılında Austin Texas Üniversitesinde yaptı. 2006 yılından 2010'a kadar Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'nde (NASA) araştırmacı bilim adamı olarak çalıştı. 2010 yılında Xerox PARC'ta çalışmaya başladı. 7 yıllık bir çalışma sürecinden sonra kendisine CEO pozisyonu teklif edildi. Böylece Xerox PARC'ın ilk Türk CEO'su oldu. Türk iş adamının gelecek yıllarda daha büyük başarılara imza atmasını temenni ediyoruz.

Xerox PARC Tolga Kurtoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film