İstanbul Autoshow Fuarı'na Bazı Üreticiler Katılmayacak

İstanbul Autoshow Fuarı 2017 içerisinde bazı otomobil üreticileri yer almayacaklarını açıkladılar.

İstanbul Autoshow Fuarı'na Bazı Üreticiler Katılmayacak

Dünya devi otomobil şirketleri yaptıkları açıklamalarda İstanbul'da düzenlenecek olan Autoshow'a 2017 yılında katılmayacaklarını belirttiler. Audi, Volvo, Porshe ve Bugatti gibi dünya devi araba üreticileri sektördeli ekonomik düşüşü neden olarak göstererek katılmayacaklarını belirtti. Autoshow 2017 bu yıl 8. kez düzenlenecek. Dünya'ya Türkiye'nin tanıtılması açısından ve otomotiv sektörünün gelişmesi açısından oldukça büyük bir önem taşıyor. 

Ancak beklendiği gibi geçmeyeceği düşünülen Autoshow'un bu yıl iptal edilmesi dahi konuşuluyor. Bugatti, Porsche, Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Bentley, Lamborghini, Citroen, DS, Subaru, Infiniti, Kia, Suzuki, Mazda ve Volvo Autoshow' a katılmayacağını belirtmişti. Daha sonrasında ise Land Rover, MINI, Jaguar ve Ford gibi otomobil üreticileri katılmayacaklarını belirttiler. Bununla birlikte 20 tane otomobil sektörünün devi olan firmalar bütçe darlığından dolayı İstanbul Auoshow'a katılmayacaklarını belirttiler.

TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü yapılan bütün açıklamalara rağmen etkinliğin her yıl planlanıp düzenlendiği gibi bu yıl da düzenleneceğini belirtti. Etkinliğin tanıtım aşamaları 10 Şubat'ta başlayacak. Autoshow ise 21 Nisan tarihinde düzenlenecek.

Kaynak: Sabah

Autoshow Fuarı Otomobil Fuarı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film