Recep İvedik Serisi Ülke Ekonomisine Katkı Sağlıyor

Recep İvedik serisi yayınlandığı günden bu yana ülke ekonomisine oldukça büyük katkı sağladığı görüldü.

Recep İvedik Serisi Ülke Ekonomisine Katkı Sağlıyor

İlk sinema filmine 2008 de başlanan Recep İvedik serisi hem sinema sektörü açısından hem de ülke ekonomisi açısında çok büyük katkıda bulundu. Özellikle yakın bir zamanda serinin beşinci filmi vizyona girmesi beklenirken bu alanda yeni bir rekorun daha gelmesi beklentiler arasında kendisine yer buldu. Yapılan hesaplamalara göre serinin ilk dördünü toplam hâsılatları ise 164 milyon 481 bin Türk Lirası olarak belirlendi.

Söz konusu film kapsamında yapılan röportajda filmin ülke ekonomisi açısından da büyük bir getiriye neden olduğu ve her alanda büyük bir hâsılatın meydana geldiğini açıkladı. Yapılan incelemeler ve açıklamalar ile birlikte toplam 19 milyon 330 bin insan tarafından takip edilen Recep İvedik serisi serüvenine devam ediyor. Bu serilerden elde edilen ekonomik getiri büyüklüğü ise toplamda 250 milyon lirayı geçmiş bulunuyor.

Yapılan açıklamalara göre filmden dolayı Maliye Bakanlığı toplamda 13 milyon 160 Bin Türk Liralık Katma Değer Vergisi getirisi elde etti. Bunun yanında Kültür ve turizm Bakanlığı ise film sayesinde elde ettiği gelir ise 12 Milyon 336 bin Türk Liralık bir geliri kasasına koydu.

Recep İvedik Ülke Ekonomisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film