Ünlü Oyuncu Emmanuelle Riva Hayata Veda Etti

Fransız ünlü oyuncu Emmanuelle Riva vermiş olduğu yaşam mücadelesini kaybetti.

Ünlü Oyuncu Emmanuelle Riva Hayata Veda Etti

Tüm dünyada yoğun bir şekilde takip edilen sinema sektörüne ait birçok yapımda ve kaliteli filmlerde boy gösteren Fransız aktris 89 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ünlü oyuncu Emmanuelle Riva 1959 yılında yayınlanan Hiroşima Sevgilim filmi ile büyük bir çıkış yakaladı. Bu filmin ardından 2012 yılında yapımına başlayan ve biten Aşk (Amour) filmi ile sinemaseverlerin karşısına çıkan ünlü Fransız aktris hayatını kaybetti.

Özellikle Aşk filminde yaptığı performans ile bu alanda Oscar adaylığına dahi soyunmuştur. Bu kapsamda filmde göstermiş olduğu ciddi bir sanat sonrasında birçok mercii tarafından en iyi kadın oyuncu ödülü için 85 yaşında aday gösterildi.

Ünlü sanatçı hem sinema sektöründe hem de özel hayatında yayınladığı şiir çalışmaları ile edebiyat alanında da tanınmıştır. Bu çalışmaları ile hem ülkesinde hem de bütün dünyada çok kaliteli bir sinema oyuncusu ve edebiyat yazarı olarak hafızalara kazınan Riva belirli bir süre önce yakalandığı amansız hastalık olan kanser yüzünden 89 yaşında yaşam savaşını kaybetti. Ünlü aktristin hayatını kaybetmiş olması sevenlerini ve fransız halkını yasa boşmuştur.

Emmanuelle Riva Aktris
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film