Teknoloji Devleri Donald Trump'ın Göçmen Politikasına Tepkili

Teknoloji Devleri Donald Trump'ın göçmenlere karşı uyguladığı sert politikaya karşı tepki gösteriyorlar.

Teknoloji Devleri Donald Trump'ın Göçmen Politikasına Tepkili

Trump, geçtiğimiz günlerde ülkeye göçmenlerin girmemesine yönelik yasalarını dile getirdi. Bu yasakların karşısında birçok teknoloji lideri bu yasaya karşı olduklarını belirtip bir dayanışma ortamı oluşturdular.

Donald Trump, görevine başladığı gibi göçmen yasasını imzaladı. İmzalanan yasanın ardından bu imzanın, Amerikalıları güven ve koruma altına aldığını ayrıca güvenlik güçlerinin geliştirilmeye dayalı bir yasa olduğunu anlattı. Sözlerine sert sözlerle devam eden Trump ülkesinde yasa dışı yaşayanlara hiçbir şekilde af ilan edilmeyeceğini söyledi.

Dev Birleşme Teknoloji Liderlerinden Geldi

Trump'ın yaptığı açıklamalara karşılık birçok teknoloji devi bir araya gelip göçmenlerin haklarını savundu. Aralarında Microsoft ve Apple'ın da bulunduğu teknoloji devleri kendi çalışanlarının da bir kısmının göçmen olduğunu ve bu durumun onlar için de tehlike arz ettiğini farklı şekillerde açıkladılar. Birleşmelerinin tepkilerini bu şekilde dile döken teknoloji liderleri tehdit unsuru yaratan her şey için karşılarında durduklarını belirttiler.
Göreve başlamasından itibaren kararları tartışılacak olan Trump'a karşı dünya liderleri tepkilerini ciddi bir şekilde ortaya koydu. Kararlarından çekinmeyip devam edeceğini de açıkladılar.

Donald Trump'ın uyguladığı politika Amerikalı kişiler tarafından da olumsuz tepkiler almaya devam ediyor. Amerikalılar Donald Trump aleyhinde gösteriler yapmaya devam ediyorlar. Son zamanlarda alınmış olan bu Amerika yaptırımına karşı, Kanada hükümeti oldukça güzel bir hareket ile mültecilere kapılarını açacağını söyledi.

Google Apple Facebook Donald Trump Göçmen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film