İngiltere Savunma Bakanlığı iPhone Kullanmayı Tercih Ediyor

İngiltere Savunma Bakanlığı gerçekleştirilen hassas iletişimlerde iPhone kullanmayı tercih ettiklerini dile getirdiler.

İngiltere Savunma Bakanlığı iPhone Kullanmayı Tercih Ediyor

Birçok ülke vatandaşı tarafından kullanılan iPhone akıllı cep telefonları son zamanlarda birçok devlet kurumları tarafından kullanılıyor. Son olarak İngiltere milli savunma bakanlığı personeli ile aralarında yaptıkları görüşmelerin güvenliği için Amerika Birleşik Devletleri tarafından üretilen akıllı cep telefonu ile sağlamayı tercih ediyor.

Yapılan çeşitli araştırmalar ve açıklamalar ile birlikte TechRepublic tarafından yayınlanan bilgilere göre İngiltere içerisinde bulunan veya dış ülkelerde görev yapan savunma ve askeri personelin görüşmelerin çeşitlerine göre sınıflandırma yapabilmesi için Apple'in akıllı cep telefonu modeli olan iPhone 7’yi tercih etmesini değerlendirdi. Özellikle her görüşme öncesinde güvenlik duvarının ve denetimin belirli bir açıdan ayarlanabilmesi nedeniyle bu cep telefonu modelini kullandığı değerlendiriliyor. Bununla birlikte yapılan açıklamalar sonrasında öncelikle Samsung'a ait olan Galaxy Note 4 modeli olan cep telefonunun birçok deneye tabii tutulduğu fakat yeterli olan güvenliği sağlayamadığından dolayı iPhone'e yöneldiklerini açıkladı. Fakat daha sonra yapılan açıklamalarda ise Android'in güvenlik açısından herhangi bir sakıncasının olmadığı tespit edildiğine dair raporları yayınladı.

Birçok kurum tarafından yapılan değerlendirmeler ile birlikte güvenlik açısından üstün bir hizmet sunan Android akıllı cep telefonları Solarin, Boeing Black ve Crytophone 500 modellerini kullanıldığı güvenlik firmaları tarafından açıklandı.

İngiltere İngiltere Savunma Bakanlığı Askeri iPhone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film