Eski Tesla Yöneticisinin Bazı Sırları Çaldığı İddia Edildi

Elon Musk'ın firması olan Tesla'nın eski yöneticisinin bazı sırları çaldığı iddia edildi.

Eski Tesla Yöneticisinin Bazı Sırları Çaldığı İddia Edildi

Elon Musk otomatik ve elektrikli pilot teknolojisi ile geleceğe yönelik otomobiller ürettiği firması Tesla'da çalışmış olan eski yöneticisinin otomatik pilotlarla ilgili bütün sırları çaldığı ve bu durum için farklı şirketleri de alet ettiği iddia edildi.

Bütün Delilleri Yok Etti

Konu ile ilgili yapılan açıklamada eski çalışan Stering Anderson görevinden ayrılmadan önce çaldığı sırların anlaşılmaması için bütün delilleri de yok ettiği iddia edildi. Olay ortaya çıkmasaydı eski yöneticinin amacı Google'de eski otomatik pilot müdürü olarak çalışan Chris Urmson ile birlikte yeni bir şirket kuracak ve şirketin başarıyı yakalayabilmesi içinde çaldığı sırları kullanacağı iddia edilmiştir. Olayın farkına varan Tesla şirketi yöneticileri Stering Anderson'u avukatları aracılığı ile mahkemeye verdi.

Olay ile ilgili açıklama yapan Anderson ise konu ile bir ilgisi olmadığını, Tesla şirketinin olayları çarpıttığını ve iftiraya uğradığını söyleyerek Tesla'nın tek amacının kuracağı yeni şirketi karalamak ve gözdağı vererek başarılı olmasına engel olmak olduğu belirtti ve kendisine yöneltilen bütün suçlamaları reddetti. Konu hakkında ilerleyen günlerde gelecek bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak: TheVerge

Elon Musk Tesla Stering Anderson
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film