Donald Trump Yüzünden Kıyamet Saati Güncellendi

Sembolik anlam ifade etmekte olan kıyamet saati Donald Trump nedeniyle tekrardan güncellendi.

Donald Trump Yüzünden Kıyamet Saati Güncellendi

Dünyada yaşanan bazı büyük gelişmelerden için sembolik anlam ifade eden ve sürekli güncellenip dünyanın sonunun yakın olduğunu belirleyen ‘Kıyamet Saati’, ABD başkanı Trump’ın başkanlığa geçmesinin ardından bir kez daha güncellendi.

Kıyamet Saati Nasıl Güncellendi?

Kıyamet saati 30 saniye daha ileri alınarak Kıyamet Saati’ne göre Gece Yarısı’na sadece 2 dakika 30 saniye kaldığı ifade edildi. Bu Kıyamet Saati, Bilim adamları tarafından ABD’nin Japonya’ya attığı bombadan 2 yıl sonra yani 1947 yılında inşa edildi. Bu Saati değiştirme kararı ise BPA üyeleri ve de Nobel ödüllü 15 adet bilim insanının bulunmakta olduğu Sponsorlar Kurulu tarafından alındı.

Organizasyonun pilot koltuğunda bulunan ünlü fizikçi Lawrence Krauss ve emekli olan David Titley, Donald Trump’ın ABD’nin nükleer güçleri arttırma politikası ve istihbarat kurumlarının dış bağlantılarla ilişki, güvenilirliğini sorgulamasının küresel risklerin artmasına neden olması sebebiyle bu değişikliğe gidildiği ifade edildi. Donald Trump’ın dışında bu kararın alınmasına neden olan diğer faktörler de bulunmaktadır. İklim değişikliği ile bir mücadele içinde olunması ve küresel demokrasiye sahip olan desteğin gerilemesi bu faktörlere dâhil.

Kıyamet Saati Donald Trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor