Galatasaray Fenerbahçe Derbisi E-Spor Alanına Taşınıyor

Galatasaray Fenerbahçe derbisi artık E-Spor alanında da gerçekleşecek ve izlenebilecek.

Galatasaray Fenerbahçe Derbisi E-Spor Alanına Taşınıyor

Birçok E-Spor kulübü bulunan ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden oyun LoL bu sefer Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarını bünyesinde barındırıyor. Fenerbahçe ve Galatasaray League of Legends’da tarihlerinde ilk kez kozlarını paylaşacak 2017 Şampiyonluk Ligi mücadelesinde güçlerini gösterecekler. 29 Ocak Pazar günü tam saat 16.00’da başlayacak bu karşılaşmada, 1907 Fenerbahçe E-spor ekibi ile Galatasaray E-sports ekibi, tarihlerinde ilk kez e-spor'da bir arenada rakip olarak mücadele gösterecekler.

Ezeli Rekabette İlk E-spor Randevusu

Başta futbol olmak üzere birçok branşta yıllardır rakip olan, ezeli rekabeti sürdüren Fenerbahçe ve Galatasaray bu ezeli rekabeti League of Legends 2017 tarihli Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne de taşıyor. Bu İki kulübün bu yıl Şampiyonluk Ligi’ndeki mücadele etmesi e-spor takımları için bir ilk. 1907 Fenerbahçe E-spor ve Galatasaray E-sports takımları, 29 Ocak Pazar günü saat 16.00’da ilk randevuyu almış bulunuyor.

İzleyiciler ve oyunu oynayanlar için çok önemli olan bu karşılaşmayı kaçırılması fikri dahi söz konusu değil. Herkes tarafından beklenen bu karşılaşma için Riot ekibi tüm gayretlerini gösteriyor. Karşılaşma LoL TV, Riot Games Twitch kanalında ve YouTube kanalı gibi platformlarda ücretsiz canlı olarak yayınlanacak.

Galatasaray Fenerbahçe Derbi League of Legends
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film