Ölüm Korkusunu Yenmek İçin Sanal Gerçeklik Gözlüğü Kullanılıyor

Sanal gerçeklik gözlüğü ölüm korkusunu yenmek için tedavi amaçlı kullanılmaya başlandı.

Ölüm Korkusunu Yenmek İçin Sanal Gerçeklik Gözlüğü Kullanılıyor

Gelişen teknoloji bütün araç ve gereçleri geleceğe doğru beraberinde sürüklüyor. Artık insanların şaşırdığı bu teknolojik gelişmeler geliştiriciler için basit geliyor. Ölüm duygusu için bugüne kadar tasarlanmış her inanışa her kültürel yapıya her farklı bilginin bir tanımı var ve ölümle ilgili tüm insan görüşleri için kabul edebilecek şey ise, ölüm ruhu bedenden ayırır.

Ölüm korkusu için Sanal Gerçeklik gözlüğü.

Birçoğumuzun da bu duygudan yani ölümden korkmasının nedeni ise ruhun bedenden ayrılması akabinde gerçekleşecek birlikte nasıl olaylar dizisi yaşayacağımız ve kendimizi nerede, nasıl, ne biçimde göreceğimize yönelik. Bu konuya dair araştırma yapan Barcelona Üniversitesi'nden bir takım araştırmacı grubu, insanların ölüm korkusunun bir duygu olduğunu belirterek, yenmesi için ilginç bir yol buldular.

Bu araştırmada bir takım insana Oculus Rift yani bilinen adıyla sanal gerçeklik gözlüğü takıldı onları özel geliştirilen bir yazılım sayesinde insanların kendi bedenlerini başka bir yerden uzaktan görmesi sağlandı. Kullananlar bu simülasyonla ruhlarının bedenlerinden çıktığını hissetti. Aynı zamanda ölümün nasıl bir şey olduğunu deneyimleyerek korkularını yendiklerini ifade ettiler.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Ölüm Ölüm Korkusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor