İngiliz Aktör John Hurt'tan Kötü Haber

İngiliz ünlü aktör ve oyuncu John Hurt 77 yaşında yaşama gözlerini yumdu.

İngiliz Aktör John Hurt'tan Kötü Haber

Fil adam filmleri ile adını sinema tarihine altın harflerle yazdıran İngiliz aktör John Hurt hayatını kaybetti. 77 yaşında hayatını kaybeden John Hurt, İngiliz Medyası olan BBC'nin verdiği habere göre bir süredir pankreas kanseri ile mücadele ediyordu. Uzun süre bu hastalıkla mücadele eden İngiliz aktör John Hurt, hastalığının ilerlemesi ile hastalığa yenik düşerek hayata gözlerini yumdu.

John Hurt'ın Kariyer Geçmişi

John Hurt 60 yıllık sinema kariyerinde 200'den fazla filmde ve aynı zamanda dizide rol aldı. David Lynch'in ikinci uzun metrajlı filmi olan Fil Adam ve Gece Yarısı Ekspresi gibi filmlerdeki rolleri nedeni ile iki defa Oscar'a aday olarak gösterildi. 

Film kariyeri başarılarla dolu olan John Hurt, İngiliz sinemasının unutulmaz isimleri arasına ismini yazdırmayı başardı. Aldığı roller ile adından oldukça fazla söz ettiren John Hurt'ın vefatı ile birlikte sevenleri büyük bir hüzün yaşadı. John Hurt, Londra'da sevenleri tarafından hazırlanan tören ile toprağa defnedileceği açıklandı. John Hurt'ın fil adam filmleri vefatı nedeni ile İngiltere'de ekranlara gelmeye başladı.

John Hurt Vefat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film