Whatsapp'ta Ekran Görüntüsü Alındığında Bildirim Gitmeyecek

Bir süredir ortalarda dolaşan Whatsapp'da ekran görüntüsü alındığında bildirim gideceği doğru değildir.

Whatsapp'ta Ekran Görüntüsü Alındığında Bildirim Gitmeyecek

Bir süredir özellikle Facebook üzerinden yayılan haberlerde Whatsapp uygulamasının bundan böyle ekran görüntüsü alınması ile karşı tarafa buna dair bir bildirim gideceği söyleniyor ve bu haberler de resmileşti dikkat başlığı ile servis ediliyordu. Ancak bu haberlerin asılsız oldukları ortaya çıktı.

Snapchat Kullanıyor

Bilindiği gibi Shapchat uygulamasında gönderi veya özel mesajlaşmaların ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bir bildirim gidiyordu. Ancak bu durumun Snapchat'ın yapısı gereği ve kullanıcılarına sunduğu koşullardan kaynaklanıyordu. Snapchat'in kullandığı bu uygulamanın aynısının yeni güncelleme ile Whatsapp'a da geleceği konuşulmaya başlanmıştı. Hatta çoğu haber sitelerinde bile bu haberlere rastlanıyordu.

Whatsapp Etik Bulmuyor

Snapchat'ta kullanılan bu uygulama Whatsapp tarafından etik bulunmadı. Yapılan kullanım sözleşmesi ile bu durumu etik bulmayan Whatsapp, ayrıca böyle bir uygulama getirip kullanıcı kaybetmek de istemiyor. Birçok asılsız haberin aksine Whatsapp için şu anda böyle bir durum söz konusu değil. Yani eğer başka bir açıklama gelmezse Whatsapp üzerinden ekran görüntüsü aldığınızda sanıldığının aksine karşı tarafa bildirim gitmeyecek. Bu durum oldukça merak edilen hususların başında geliyordu fakat böylelikle doğru olmadığını söyleyebiliriz.

Whatsapp Ekran Görüntüsü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor