Facebook Güvenlik İçin USB Seçeneği Getirdi

Facebook kullanıcı güvenliğini artırmak için USB cihazlı güvenlik seçeneği sunmaya başladı.

Facebook Güvenlik İçin USB Seçeneği Getirdi

Dünya çapında neredeyse bütün ülkelerden milyarlarca katılımcısı olan Facebook şirketi teknolojik yatırımlarına bir yenisini ekledi. Çok sayıda kişinin başına gelen hesap çalınması olayının bir daha yaşanmaması için bazı önlemler alan şirket yeni güvenlik ayarları sayesinde kullanıcılarının daha endişesiz bir şekilde platformdan faydalanılabileceklerini düşünüyor.
Kullanılan Yaygın Yöntemler

Facebook hesabının güvenliğine ve gizliliğine önem veren kullanıcılar iki adımlı doğrulama ayarıyla hesaplarına giriş yapıyordu. Bu ayar sayesinde Facebook şifrenizi ve kullanıcı adınızı girmenizin ardından cep telefonunuza gelen mesajda yer alan şifreyi de doğru şekilde giriyorsunuz. Profilinize ulaşmanızın başka bir yolu bu ayarları etkin hale getirdiğinizde yok.

USB Cihazı İle Gelen Güvenlik

Facebook tarafından açıklanan yeni güvenlik ayarına göre kullanacağınız bir Usb cihazı bağladığınızda cihaza dokunmanız profilinize girmeniz için yeterli oluyor. Bu cihazı bir başka kişinin kullanması mümkün değil. Böylece profilinizin bir başkası tarafından ulaşılabilir hale gelmemesini sağlayabilirsiniz. Bu ayarın gelmesinden sonra çok sayıda kişinin USB cihazdan edinmesi ve profillerine ulaşımla ilgili ayarları değiştirmesi bekleniyor. Facebook güvenliğinizi sağlamak için ek olarak çift adımlı doğrulama yani kodmatik seçeneğini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Facebook Güvenlik USB USB Bellek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film