İstanbul Kırmızısı Filminden Yeni Afiş ve Fragman Geldi

Merakla beklenen İstanbul Kırmızısı filmi için yeni film afişi ve fragmanı yayınlandı.

İstanbul Kırmızısı Filminden Yeni Afiş ve Fragman Geldi

İstanbul doğumlu 57 yaşındaki yönetmen Ferzan Özpetek, yurt dışında çeşitli üniversitelerden sinema eğitimi almıştır. 15 yıl boyunca ünlü yönetmenlerle yardımcısı olarak çalışmıştır. 2007 yılında 75. Venedik Film Festivali’nde jüri üyeliği yapan yönetmenin, 3 Mart’ta vizyona girecek olan son filmi İstanbul Kırmızısı filminin fragman ve poster görüntüleri çıktı.
Film türü itibariyle dram filmidir.

Ferzan Özpetek’ kendi yazdığı kitaptan beyaz perdeye uyarlanan filminin kadrosu oldukça güçlü. Başrollerinde Halit Ergenç, Nejat İşler, Tuba Büyüküstün ve Mehmet Günsür yer alıyor. Kadrodaki diğer başarılı isimler arasında Zerrin Tekindor, Ayten Gökçen, Serra Yılmaz ve Reha Özcan bulunuyor. Senaryosu Ferzan Özpetek’e ait olan filmin görüntü yönetmenliğini Gian Filippi Corticelli yapmıştır.

istanbul kırmızısı

Filmin Konusu

Filmde yer alan Orhan karakteri travmatik bir kayıp yaşamış bunun ardından her şeyi bırakarak Londra’ya taşınmış eski bir yazardır. Editörlük yapan Orhan, yıllar sonra İstanbul’a gelmesinin sebebi ünlü yönetmen Deniz Soysal’ın çocukluk anılarını, doğup büyüdüğü şehri anlattığı kitabı içindir. Ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmak ister. Deniz Soysal hem yeni filminin hazırlık aşaması için hem de annesinin oturduğu tarihi aile köşklerinden taşınmasına yardım etmek için İstanbul’a gelmiştir. Orhan kitap yayınlanmadan önce son dokunuşları yapmak için İstanbul’dadır.

Uzun yazışmalardan sonra Orhan ve Deniz Soysal buluşurlar. Fakat bu görüşmenin ardından yönetmen Deniz ortadan kaybolur. Bu buluşmadan sonra böyle bir kayboluş ilginç bir tesadüf olarak gören Orhan gizli bir araştırma içine girer. Bu araştırma sırasında Deniz’in çocukluk arkadaşı Neval ve Orhan, Deniz’in yazdığı kitabın gerçek yaşantısının abartılmış bir kopyası olduğunu fark ederler. Deniz’in ortalardan kaybolmasıyla gizemli hayatı ve yazdığı kitabı arasındaki bağlantı aydınlanmak üzeredir.

İstanbul Kırmızısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Vivo Y9s'in Görüntülenen Fiyatı ve Özellikleri
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor
Tesla Cybertruck, Straship Çeliği Kullanıyor