VR Piyasasında Rekabet Kızışacak Gibi Görünüyor

Hugo Barra'nın Facebook'a geçişinden sonra Claude Zellweger Google'a geçti.

VR Piyasasında Rekabet Kızışacak Gibi Görünüyor

Dün sizler için yayınlandığımız haberde, Xiaomi baş tasarımcısı Hugo Barra’nın VR için Facebook’a geçmesinden sonra; VR uygulaması için, HTC’deki önemli isimlerden biri de Google’a geçti. Bu durum VR piyasasının hareketlenmesini sağlayacak gibi görünüyor.

Hugo Barra Facebook VR’ın Başında

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir haberde; Xiaomi’nin en önemli isimlerinden ve baş tasarımcısı Hugo Barra’nın, geçmişte Xiaomi’ye yaptığı her şeyi bırakarak VR (Sanal gerçeklik) uygulaması amacı ile Facebook’a bağlı Oculus firmasına geçtiği bildirilmişti.

Bir Haberde Google’dan

Hugo Barra’nın Facebook’a transferinin ardından, bir başka transfer haberi de Google’dan geldi. HTC Vive’ın baş tasarımcısı Claude Zellweger, Google Daydream için çalışacağını belirtti. Claude Zellweger, sanal gerçeklik çalışmalarının yanında, akıllı telefon tasarımlarıyla da biliniyor. Zellweger’in, ikisini birleştirerek telefon bağlantılı bir VR çalışması yapması olası görülüyor.

Transferlerin en önemli noktası, bundan sonra sanal gerçeklik piyasasındaki rekabetin daha da artacağı. Uzun zamandır çok konuşulmayan sanal gerçeklik piyasası, önemli transferler ile önümüzdeki günlerde adından çok daha fazla bahsettirecek gibi görünüyor. İki farklı transferin gerçekleşmesi ilerleyen zamanlarda VR piyasasını nasıl etkileyecek hep birlikte görme imkanı elde edeceğiz.

Hugo Barra Claude Zellweger Google VR Facebook VR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film