Google ve Samsung Birlikte Yapay Zeka Ortaklığı Kuruyor

Lee Kyeong tarafından yapılan açıklama ile Samsung ve Google arasında yapay zeka konusunda işbirliği olduğu ortaya çıktı.

Google ve Samsung Birlikte Yapay Zeka Ortaklığı Kuruyor

Bilindiği üzere yapay zeka unsurunun günümüzde artık her alana doğru genişlediğini biliyoruz. Bu alanlardan bir tanesi olan mobil ve akıllı telefon sektöründe de yapay zeka çalışmalarına devam ediliyor. Akıllı telefonlar üzerinde yapılan yapay zeka çalışmaları oldukça umut dolu gelişmelerin meydana gelmesine aracılık ediyor. Akıllı telefon sektöründe yapay zeka kullanımı ihtiyacının oldukça iş görüyor olması nedeniyle üreticiler tarafından bu alana yatırım yapılma ihtiyacı hissedilmesi oldukça normal diyebiliriz.

Telefonların sahip olduğu sanal asistanlar, kullanıcıların daha rahat ve kolay bir telefon kullanımı deneyimine olanak tanıyor. Bu durum kullanıcıların marka ve model seçimlerini de doğal olarak etkilemeye başlayan faktörler arasında yer almaktadır.Samsung'un kısa bir süre önce Bixby isminde bir sanal asistan geliştirmeye başladığı bilinmekteydi. Samsung bu alanda ortaklığını Google ile pekiştirmek ve yapay zeka çalışmalarına Google ile birlikte devam etmekte kararlı gibi görünüyor. Samsung'un mobil departmanının başındaki isim olan Lee Kyeong geçtiğimiz günlerde düzenlenmiş olan konferans esnasında Samsung'un yapay zeka çalışmalarına dair ilginç bilgiler vermişti. Google ile birlikte yapay zeka çalışmaları yaptıklarına değinmiş olan Lee'nin açıklamaları teknoloji dünyasında şaşkınlığa neden olmuştu. Çünkü Google Asistan'ı kullanmak yerine kendi özel yapay zekası olan Bixby'i kullanmakta olan Samsung tarafından yapılan bu açıklama oldukça şaşırtıcıydı. Google ile böyle bir işbirliği içerisinde olan Samsung'un ilerleyen zamanlarda nasıl çalışmalar gerçekleştireceği gerçekten merak konusu diyebiliriz. Ayrıca Huawei firması da, kendi telefonu üzerinde Amazon Alexa kullacağını duyurmuştu.

Google ile Samsung arasında gerçekleştirilen bu ortak yapay zeka çalışması durumunun Google Asistan üzerinde etkileri merak edilirken, Samsung'un Bixy konusunda nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Yapay Zeka Samsung Google Bixby Google Asistan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film