Kuş Gribi Kabusu Geri mi Dönüyor

Dünyayı kasıp kavurmuş bir hastalık olan kuş gribi vakalarına Amerika ve Çin'de rastlanıldı.

Kuş Gribi Kabusu Geri mi Dönüyor

Bütün dünyayı etkisi altına alan kuş gribi kâbusu dünyanın farklı yerlerinde tekrar kendini göstermeye başladı. En son 2014 yılında ortaya çıkan ve çok sayıda insanın ölümüne neden olan H7N9 adlı virüs, yani halk içindeki adıyla kuş gribi bu sene de birçok kişinin canını yakacağa benziyor.

Kuş gribi nerelerde kendini gösteriyor?

Virüs ile ilgili ilk açıklama Çin'den geldi. Çin'de kuş gribinden ölenlerin sayısı 36 ya yükseldi. Son olarak 36 yaşındaki ördek satıcısı bir adam bu gribe yakalandı ve hayatını kaybetti. Kuş gribinin görüldüğü bir başka yer ise Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletiydi. Yapılan açıklamalara göre New York'taki evcil kedilerde kuş gribi virüsüne rastlandı ve kedilerin bulunduğu alan hemen karantinaya alındı.

Uzun bir aradan sonra tekrardan kendini göstermiş olan kuş gribi, tekrardan dünyayı tehdit etmeye başlayacak mı herkes tarafından merak ediliyor. Bir dönem ülkemizde de kendini göstermiş olan ve ortaya çıktığı dönemde ülkemizde belirli tedbirlerin alındığı kuş gribinin tekrardan ortaya çıkmış olması tehlike sinyallerini beraberinde getiriyor.

Kaynak: Sabah

Kuş Gribi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film