Meteoroloji'den Hava Durumu için Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji'den yapılan açıklamada Antalya, Isparta, Muğla ve Burdur şehirlerinde hava durumu için kuvvetli yağış uyarısı verildi.

Meteoroloji'den Hava Durumu için Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji'den yapılan açıklamada Antalya, Isparta, Muğla, Burdur illeri ve ilçelerinden bazıları için kuvvetli yağmur ve kar yağışı beklendiği konusunda uyarı verildi.

Meteoroloji'nin Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi'nin yapmış olduğu açıklama ile Muğla merkezi ve ilçeleri, Antalya merkezi ve ilçeleri ile Burdur Göller Yöresi bölgesinin pazar öğleden sonra yağışlı geçeceğini bildirdi.

Yağmur yağışlarının sahil kesimlere yakın noktalarda sağanak ve göktürültülü biçimde, İç Anadolu kesimlerine olan taraflarda ise karışık yağmurlu ve kar yağışlı şeklinde gerçekleşeceği bildirildi.

Diğer taraftan Rüzgarın güney yönünden hafif olmakla birlikte zaman zaman orta kuvvete kadar çıkabileceği, Antalya'da öğlen vakitlerine kadar kuzey yönünden esinti olacağı belirtildi.

Ayrıca Muğla Merkez ile Ula, Datça, Milas, Marmaris, Köyceğiz gibi yerlerde yağışların zaman zaman olmak üzere kuvvetli olabileceği söylendi. Isparta'nın Gönen, Uluborlu ve Atabey kasabalarında ise yağışların yine zaman zaman kuvvetli olabileceği konusunda bilgi verildi.

İç kesimdeki bölgede yaşayan vatandaşların buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olmaları ve tedbirli davranmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunuldu. Vatandaşların bulundukları bölgelerdeki hava durumlarına karşı dikkatli olmaları önerilmektedir.

Kaynak: AA

Meteoroloji Hava Durumu Yağış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film