Başbakan Yıldırım: Anayasa Değişikliği Darbecilerin Sonu Olacak

Başbakan Binali Yıldırım yapmış olduğu konuşmasında yapılacak olan anayasa değişikliğinin darbecilerin sonunu getireceğine değindi.

Başbakan Yıldırım: Anayasa Değişikliği Darbecilerin Sonu Olacak

AK Parti Gençlik kollarınca düzenlenmiş olan 2. Abdülhamid Han anma programında yer alan Başbakan Binali yıldırım bazı açıklamalarda bulundu. 

Başbakan Binali Yıldırım yapmış oldukları açıklamalarında, "ölgemizde maalesef 6 yıldır devam eden istikrarsızlık, iç savaş, milyonlarca insanın yerlerinden, yurtlarından olmasına sebep oldu. 3 milyon kardeşimizi, Suriyeli'yi, Iraklı'yı bağrımıza bastık, ekmeğimizi bölüştük, evimizi açtık. Herkes şunu bilmelidir, ekmeğimizi böleriz ama bu vatanı böldürtmeyiz." şeklinde konuştu.

Anayasa Değişikliği Hakkındaki Açıklamaları

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde anayasa değişiklik teklifleri hala görüşülmeye devam ediyorken, Başbakan Yıldırım şu şekilde açıklamalarına devam etti: 

"Bakın, yakın tarihimizde 27 Mayıs var, 12 Mart var, 12 Eylül var, 28 Şubat var. Bütün bunlarda millet iradesi maalesef yok edildi, darbeciler kazandı. Ama AK Parti iktidara geldi, 27 Nisan, 17 Aralık, 15 Temmuz, 3 darbe girişiminde de darbeciler kaybetti, millet kazandı. Siz kazandınız. Şimdi 'Anayasa değişikliği ne getirecek?' diyorlar. Anayasa değişikliği darbecilerin sonunu getirecek. Anayasa değişikliği meclis iktidarından millet iktidarına giden yolu açacak. Bu anayasa değişikliğiyle artık 367 saçmalıkları olmayacak. Bu anayasa değişikliğiyle artık cuntacılar iş başına gelme hevesi içerisinde olmayacak."

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım anayasa değişikliğine istinaden, bu ülkenin sahibinin millet olduğunu ve milletin kendi idaresiyle bu değişikliğe izin verip vermeyeceği oylar ile belli olacaktır. Her zaman olduğu gibi kararın yine millet tarafından verileceğine dair değinmelerde bulundu.

Kaynak: Sabah

Başbakan Binali Yıldırım AKP Ak Parti Gençlik Kolları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film