Kırmızı Elbiseli Kadın Davasında Yeniden Yargılama Kabul Edilmedi

Kırmızı Elbiseli Kadın davasında mahkemeden istenilen yeniden yargılama talebi reddedildi.

Kırmızı Elbiseli Kadın Davasında Yeniden Yargılama Kabul Edilmedi

Gezi olaylarında meydana gelen ve polisin yakın mesafeden biber gazı sıktığı kırmızı elbiseli kadın için açılan davada polise, 600 fidan dikme ve 20 ay hapis cezası verilmişti. Ertelenen ceza sonrasında yeniden yargılama talebi ise kabul edilmedi.

Biber gazına maruz kalan Ceyda Sungur, Fatih Zengin tarafından mağdur edilmişti. Fatih Zengin' in avukatı ise müvekkilinin FETO örgütü mağduru olarak yeniden yargılanmasını talep etmişti. Ancak Fatih Zengin FETO terör örgütü kapsamında açığa alınarak, firari olduğu için tutuklanmıştı.

Davanın Geçmiş Süreci

28 Mayıs 2013 tarihinde Çok sayıda kişinin katıldığı eylem kapsamında düzenlenen protesto sonucu polis olaya müdahale etmişti. Ancak etrafta bulunan pek çok kişiye ve Ceyda Sungur' a haber verilmeden polis memuru Fatih Zengin tarafından biber gazı sıkıldı. Mühimmat kullanım talimatına aykırı davranın Fatih Zengin, Ceyda Sungur'a bir metreden daha az mesafe içerisinde direk olarak yüzüne hedef alması sebebi ile 'kasten yaralama' ve görevi kötüye kullanma suçlarından yargılanan zanlı 600 fidan dikme ve 20 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kaynak: Haberler.com

Kırmızı Elbiseli Kadın Yargılama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film