Gram Altın ve Çeyrek Altın Fiyatı Rekora Koşuyor

Dolar kurunun yükselişi ile birlikte gram altın ve çeyrek altın fiyatı rekora koşuyor.

Gram Altın ve Çeyrek Altın Fiyatı Rekora Koşuyor

Altının fiyatı, tarihi zirveyi gördü. Dolara bağlı yükselişini sürdüren altının gramı 148,9 Türk Lirası ile tarihi zirvesini görmüş oldu. Kapalı çarşıda gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar? Tüm bu sorularınızın cevabını haberimizde yanıtlıyoruz.

İşte güncel altın fiyatları

Son 5 gündür doların artışı ile birlikte altının gram fiyatı da rekor kırmaya devam ediyor. Yüzde 2,7 oran artışla dünü 145 Türk Lirası'ndan kapayan gram altın bugün 148,9 TL ile en yüksek derecesine ulaştı. Ayrıca külçe altın 24 ayarın gramı 148,30 Lira olurken, kapalı çarşıda çeyrek altın 243 Lirayı, Cumhuriyet altını ise 992 Lirayı buldu.

Çeyrek Altın Durmuyor

Gram altın 148 Lira seviyelerinde işlem görürken 240 Lirayı aşan çeyrek altın bugün itibarı ile 243 Liraya alıcı buluyor. Kapalı çarşıda 243 Liraya satılan çeyrek altının yanı sıra Cumhuriyet altını da 992 Liraya işlem görüyor.

Dünü yüzde 0,38 artışla 1.187,1 dolardan kapatan ons altın bugün de 1.188 dolar civarlarında. Altın yükselişini dolar artışına bağlayan uzmanlar, 3,90 liraya ulaşan doların, altının tarihi zirveye ulaşmasının nedeni olarak açıklıyor.

Altın Gram Altın Çeyrek Altın Altın Fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film