Fırat Kalkanı Operasyonu'nda DEAŞ Hedefleri Vuruldu

Şanlı ordumuzun Fırat Kalkanı Operasyonu'nda 12 DEAŞ hedefini imha ettiği bildirildi.

Fırat Kalkanı Operasyonu'nda DEAŞ Hedefleri Vuruldu

Ülkemize yönelik silahlı ve stratejik saldırıların arttığı şu son zamanlarda ülkemiz düşmanlarına hiçbir şekilde geçit vermemeye son derece kararlı. Bunun için geçtiğimiz aylarda başlatılan Fırat Kalkanı operasyonu son hızı ile devam ediyor. Mehmetçik, Suriye'de IŞID, DAEŞ ve PKK ile amansız bir mücadele yürütüyor. Sahadaki askerlerimize hava kuvvetlerimiz de destek veriyor.

Türk Hava Kuvvetleri hangi bölgeleri vuruyor? Kaç hedef vuruldu?

Suriye'de karadan yürütülen operasyonlara karadan destek veren Türk Hava Kuvvetleri personelleri DAEŞ'e ait oldukları belirlenen Kabbasain, Suflaniah ve Bzaghah bölgesindeki hedefleri yoğun bombardımana tuttu. Bu üç bölgede DAEŞ'e ait 9 hücre tespit eden ekiplerimiz savaş uçaklarımızla hemen duruma müdahale etti ve bu hücreleri yok etti.

Bombardıman sırasında hedeflerden hiçbir karşılık gelmedi. Tespit edilen DAEŞ hedeflerinin barınma ve silah depolama yerleri olduğu belirlendi. Savaş uçaklarımız dün saat 10.30 sıralarında operasyonlarını yaptı ve üslerine başarılı bir şekilde döndüler. Gerçekleştirilen bu operasyonla birlikte TSK tarafından DEAŞ'a büyük bir darbe vurulduğu gelen haberler arasında yer alıyor. Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında çıkacak güncel haberler paylaşılmaya devam edilecektir.

Kaynak: AA

DAEŞ Fırat Kalkanı Operasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film