İzmir'de Taklacı Güvercinlere Haciz Konuldu

İzmir Bornova'da bir bankada çalışan kişi zimmetine 2 milyon lira geçirince satın aldığı taklacı güvercinlere haciz konuldu.

İzmir'de Taklacı Güvercinlere Haciz Konuldu

İzmir Bornova'da bankada çalışan bir görevlinin bankanın 2 milyon TL'sini zimmetine geçirdiği tespit edildi. Parayı zimmetine geçiren banka görevlisinin bu para ile binlerce güvercin aldığı ortaya çıktı. Türkiye'deki güvercinlerin haciz edilmesi ilk kez görülen bir eylem oldu. Diğer taraftan haciz edilen güvercinlerin bir banka tarafından alındığı ortaya çıktı. Zimmetine para geçiren banka görevlisinin ise tutuklandığı ortaya çıktı.

Banka Güvercinleri Ne Yapacak?

Güvercin haczi sonrası bir kaç kez güvercinlerin satışı ile ilgili ihale yapıldığı fakat alıcı çıkmadığı ve sonra güvercinlerin banka tarafından alındığı ortaya çıktı. Bu konu hakkında merak edilen konu, bankaların aldığı binlerce güvercini ne yapacağı oldu.

Konu ile ilgili bankadan yapılan açıklamaya göre, bankanın aldığı güvercinleri birer birer satacağı ortaya çıktı. Bu arada bankanın aldığı güvercinler için ihale yapmayacağı ve güvercinleri kendi yöntemi ile satacağı açıklandı. İlerleyen günlerde güvercinlerin Kuşçu Osman Çiftliği'nde banka tarafından satılması bekleniyor. Diğer taraftan bu konu hakkında merak edilen hususlardan biri de, bankanın aldığı binlerce güvercinin hepsini satıp satamayacağıdır.

Kaynak: Sabah

İzmir Bornova Banka Güvercin Haciz Taklacı Güvercin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film