Boks Federasyonu'nda Harcırah Dışı Ödemeler Olduğu Saptandı

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığı denetleme sonucunda harcırah dışı ödemeler olduğu tespit edildi.

Boks Federasyonu'nda Harcırah Dışı Ödemeler Olduğu Saptandı

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığı denetleme sonucunda 2010 ile 2012 yılları için Spor Genel Müdürlüğü yani Devletin vermiş olduğu harcırahların dışında yaptığı iddia edilen harcamaları iade etmek zorunda kaldı.

Spor Genel Müdürlüğü müfettişlerin yaptığı bu denetleme ve hazırlanan detaylı rapor incelendiğinde çıkan karar net, bu dönem içerisinde harcırahtan harcama yapan tüm personellerden yapılan harcamaların geri ödenmesi talep edildi. Büyük tedirginlik yaşayan personellere Boks Federasyon Başkanı Eyüp Gözgeç örnek teşkil etti.

Boks Federasyonu Başkanı’da listede

Yapılan denetleme de ismi yer alan Türkiye Boks Federasyonu başkanı Eyüp Gözgeç şu şekilde bir açıklama yaptı "Kanun gereği harcırah dışındaki ekstraların geri ödenmesi istendi. Ben de federasyon başkanı olarak kanunu uyguluyorum. Herkes Devlete olan borcunu ödeyecek.” Türkiye Boks Federasyonu Başkanı bu şekilde bir açıklama yaptıktan sonra personellere borçlarını ödemekten başka bir seçenek kalmadı. Hatta Başkan bu denetleme öncesi ayrılan personellerin bile olan borçlarını ödemiş ve böylece personellere örnek olmuştur. Spor Genel Müdürlüğü şimdi ödemelerin en kısa sürede yapılmasını beklemektedir.

Kaynak: DHA - Fanatik

Türkiye Boks Federasyonu Boks
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film