Bursa Belediyesi'nden Evsizlere Sıcak Yuva

Bursa Belediyesi evi olmayan kimsesizler için barınmalarına yardımcı olmak amacıyla sıcak yuva açtı.

Bursa Belediyesi'nden Evsizlere Sıcak Yuva

Bursa Büyükşehir Belediyesi, evi olmayan kimsesizlere barınmaları için sıcak bir yuva açtı. Soğuk kış aylarında evsiz kalmış ilginç hayat hikâyeleri olan kimsesizlere kucak açıyor. Barınma evinde 450 kişiyi misafir edebilecek kapasite bulunuyor, banyo, yatakhane, oturma salonu, sosyal alanların bulunduğu bu sıcak yuvada 3 öğün sıcak yemek ikram ediliyor.

Barınma Evinde Kalanlardan Ressam Olanı da Var İş Adamı Olanı da

Sıkıntıya düştüğü için barınma evinde kalan ressam, fabrikası battığı için darda kalan iş adamı burada kalıyorlar. Halil Özuyanık 4 yıldır burada kalıyor, çocukluğundan bu yana resim yaptığını, her dalda resim yapabildiğini söyleyen başarılı ressam, elinden tutan olmadığı için ve resimden para kazanamadığı için burada kalıyor.

Halil İbrahim Demir ise ticari faaliyetle uğraşan bir iş adamı, geçirmiş olduğu bir hastalık sebebiyle işlerinin bozulduğunu ve zor günler geçirdiğini söylüyor o da 5 yıldır burada kalıyor.

Hayat şartları insanın başına ne getirebilecek bir garantisi yoktur, ne yaşayabileceğinizi bilemezsiniz. Bu tesis zor durumda kalanlara barınmaları için yuva oluyor. 7/24 sıcak su, 3 öğün yemek, basketbol, voleybol, futbol oynama imkânları bulunuyor.

Bursa Bursa Belediyesi Evsiz Kimsesiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film