İstanbul'da Kar Kalınlığı 1 Metreyi Gördü

İstanbul'da Cuma gününden beridir yoğun devam eden kar yağışı sonucunda kar kalınlığı bir metreyi gördü.

İstanbul'da Kar Kalınlığı 1 Metreyi Gördü

Cuma akşamından beri İstanbul'da yağan ve hayatı felç eden şiddetli kar yağışının ardından İstanbul'da kar yağışı 122 cm'ye ulaştı. Metroloji’nin yapmış olduğu uyarı ile İstanbul'da öğle saatlerinden sonra kar yağışının etkisini artıracağı ve önlem alınması gerektiğini belirtti.

Hava Sıcaklıklarında Büyük Düşüş Yaşandı

İstanbul'da yeniden başlayan kar yağışının mevcut kar örtüsünün üzerinde kıyı kesimlerde yaklaşık olarak 5 cm, kuzey ve iç bölümlerde ise 10 ile 15 cm arasında ilave örtü yaptığı bu durumunda şehirde günlük hayatı ve ulaşımı olumsuz yönde etkilediği belirtildi.

İstanbul Büyükşehir belediyesinin kent genelinde yapmış olduğu ölçümlerde Çatalca'da Subaşı'da kar kalınlığının 122 cm'ye kadar ulaştığı bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı açıklamada kar yağışının Sultangazi, Arnavutköy, Eyüp, Şişli, Kavacık, Beşiktaş, Fatih, Kâğıthane, Maslak, Ümraniye, Sarıyer ve Maslak'ta tipi şeklinde olmak üzere devam ettiği belirlendi.

Kar yağışının şehir genelinde en az 10 ile 10 cm arasında olduğunu belirten yetkililer en fazla kar yağılının ise Çatalca Subaşında olduğu ve yağış ile birlikte kar kalınlığının 122 cm'ye ulaştığı bildirildi.

Kar Kalınlığı İstanbul Kar Kar Yağışı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film