Ordu'nun Meşhur Cevizli Helvası Üşütmüyor

Ordu'nun meşhur ve çok sevilen cevizli helvası kış aylarında üşütmüyor.

Ordu'nun Meşhur Cevizli Helvası Üşütmüyor

Son zamanlarda birçok kişinin ilgi duyduğu meşhur Ordu'nun cevizli helvasının faydaları saymakla bitmiyor. Sokaklarda rahatlıkla bulunabilen cevizli helva, aynı zamanda yurt dışındaki müşterilerine de ulaştırılıyor.

Ordu'nun en önemli yöresel lezzetlerinden birisi olan cevizli helvanın içerisinde ceviz, şeker, limon tuzu ve meyan kökü bulunuyor. İnsan sağlığına oldukça önemli derecede fayda sağlayan helvanın en önemli özelliği ise kış aylarında kişileri üşütmemesi ve sıcak tutmasıdır. Bu yüzden Ordu'nun cevizli helvası sokaktaki vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Kullanım İki Katına Çıktı

Normal zamanlarda da sürekli olarak tüketilen meşhur cevizli helva, kış aylarının gelmesi ile birlikte çok daha fazla talep gördü ve helvaya olan talep neredeyse iki kat arttı. Ürün, şimdilik her ne kadar Ordu'ya özel bir gıda olsa da, Ordulular cevizli helvanın patentini almak için gerekli çalışmaları başlattı.

Faydaları Çok Fazla

Ordu'ya özel bir gıda olan cevizli helvanın en önemli faydası vücut direncini arttırıyor olmasıdır. Ayrıca mide rahatsızlıkları olan kişiler için Ordu'nun cevizli helvası bire bir. Bu nedenle Ordu'da yaşamakta olan kişiler soğuk kış aylarında cevizli helvayı tüketiyorlar.

Ordu Cevizli Helva
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film