Anüsü ve Kuyruğu Olmayan Hasta Buzağısı İçin Yardım Arıyor

Kırşehir ilindeki bir vatandaş kuyruğu ve anüsü olmayan buzağısı için yardım arıyor.

Anüsü ve Kuyruğu Olmayan Hasta Buzağısı İçin Yardım Arıyor

Kırşehir ilimizin merkeze dâhil Has Höyük köyünde geçimini çiftçilikle sağlayan bir vatandaş, kuyruksuz ve anüsü olmadan doğan buzağısının tedavisi için yetkililerden yarım istiyor. Buzağısını köyden Kırşehir'e okul servis aracıyla getiren Zübeyir Toker veteriner hekime hayvanını muayene ettirdi. Hayvanın rahatsızlandıktan sonra büyük dışkısını yapamadığını gören Zübeyir temel organlardan kuyruk ve anüsünün olmadığı fark ettiğini söyledi.

Bakanlıktan Hayvanım İçin Yardım İstiyorum

Veteriner hekimin tedavi ettiği buzağı için veteriner hekimlerin bir şey yapılamayacağını ifade ettiğini söyleyen Zübeyir Toker "Doğma büyüme Has Höyük köyündeyim, böyle bir şeyle daha önce karşılaşmadım. Yavru doğalı iki gün geçti ancak boşaltım sistemi yok. Kırşehir'de kime götürdüysem çözüm bulamadı. Buzağımı kurtarmak için her şeyi yapacağım. Kırıkkale'deki gelişmiş hayvan hastanesine de gideceğim.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan hayvanımın hayatı için yardım etmesini ilgilenmesini istiyorum. Bizimle ilgilenirlerse Kırşehir'de memnun olur. Çünkü Kırşehir hayvancılıkla geçinen bir şehirdir." şeklinde kendisini ifade etti.

Kırşehir Buzağı Hasta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film