Dışişleri Bakanlığı'nda 350 Diplomat Görevden İhraç Edildi

Dışişleri Bakanlığı'nda görev alan 350 üst düzey memur ve diplomat görevden ihraç edildi.

Dışişleri Bakanlığı'nda 350 Diplomat Görevden İhraç Edildi

Geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, FETÖ terör örgütüne dâhil olduğu tespit edilen 350 çalışanın bakanlıktan ihracının yapıldığını söyledi.

350 Üst Düzey Memur İhraç Edildi

Çavuşoğlu'na mecliste verilen soru önergesine cevap olarak verdiği bilgide araştırmalar ve soruşturmalar devam ediyor geçmişten günümüze toplamda 350 diplomatik kariyeri olan memurun ihraç edildiği ifade etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Tam Açıklaması

16 Temmuzdan 7 Kasım tarihine kadar 2016 yılında yapılan soruşturmalar sürecinde FETÖ terör örgütü mensubu olarak soruşturması süren personel kalmamıştır. Bu tarihler arasında 675, 672 ve 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ler çerçevesinde bakanlığımda çalışan 408 personel görevden atılmıştır. Buna göre 350 üst düzey görevdeki memur ve 58 farklı görevlerdeki memur toplamda 408 kişi ihraç edildi ifadeleri kullandı.

Mahkeme Yoluyla Görevine Dönen Personel Yok

16 Temmuz ve 7 Kasım 2016 zamanları arasında soruşturmalar da bakanlığım mensubu ve görevine tekrar dönen herhangi bir personel yoktur. Bu tarihler arasında bakanlığımda herhangi bir personel alımı olmamıştır. Haksız şekilde açığa alınan bir personel olmamıştır ve görevine iade edilen personelde yoktur.

Kaynak: Sabah

Dışişleri Bakanlığı Diplomat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film