İstanbul'da Kar Yağışı Nedeniyle Yollar Bomboş

İstanbul'da geçtiğimiz Cuma gününden bu yana devam eden kar yağışı nedeniyle yollar bomboş kaldı.

İstanbul'da Kar Yağışı Nedeniyle Yollar Bomboş

İstanbul'da geçtiğimiz Cuma günü başlayan yoğun kar yağışı, araç sahiplerinin yollara çıkamamasına neden oldu. Normal şartlarda İstanbul trafik yoğunluğu haritası %90 ların üzerine çıkarken, hafta sonu kent genelinde yapılan ölçümler trafik yoğunluğunun % 2 ye düşmesine neden oldu.

Yetkililerin Uyarıları Dikkate Alındı

Yetkililer kar yağışının ardından araç sahiplerinin araçlarını çıkarmamasını ve toplu taşıma araçlarının kullanılması yönünde tavsiyelerde bulunmuştu. İstanbul'daki birçok araç sürücüsü yapılan uyarıları dikkate alarak Pazar günü araçlarını çıkarmadı ve ulaşım için toplu taşımayı tercih etti.

Yoğunluk Düştü

Yetkililer tarafından yapılan uyarıların ciddiye alınması ve araç sahiplerinin araçlarını trafiğe çıkarmaması İstanbul trafik yoğunluğunu da ciddi derecede düşürdü. Pazar günü şehir içerisindeki trafik yoğunluğu bazı zamanlarda %2 gibi çok düşük rakamlara kadar geriledi. Bu durum toplu taşıma araçlarında sürekli olarak yaşanan gecikmelerin de giderilmesini sağladı. Her ne kadar yollar karla kaplı olsa da kentin birçok yerinde toplu taşıma araçları zamanında hareket ederek, yolcularını belirlenen güzergâhlar içerinde istedikleri yere rahatlıkla ulaştırdı.

İstanbul Kar Kar Yağışı Yol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film