Çin'den Amerika'ya Sert Yanıt: 'Kendi Yaptıklarını Açıklasınlar!'

Amerikan basınında çıkan haberler için Çin oldukça sert bir yanıt verdi.

Çin'den Amerika'ya Sert Yanıt: 'Kendi Yaptıklarını Açıklasınlar!'

ABD gazetelerinde yayınlanan habere göre "Çin bütün ajanlarını ABD'ye saldırmak için kullanıyor." gibi çıkan haberlere Çin'den yanıt gecikmedi. Çin, ABD kendi casusluk planlarını ve faaliyetlerini anlatsın, şeklinde gerçekleri anlatmaya davet etti.

Çin Güvenlik Güçleri Hiçbir Zaman Saldırı Faaliyetleri Düzenlemedi

ABD gazetelerinin bu iddiasını sert bir dille cevaplayan Çin Savunma Bakanı kesinlikle "Çin ordusu bu tarz siber suç faaliyetlerinde bulunmaz ve destek vermez. Yapılan suçlamaların ispatı ve geçerliliği yoktur. Çin'e yapılan bu karalama için özür bekliyoruz." şeklinde ifadeler kullandı.

Daha Önce ABD Ajanları İfşa Edilmişti

Savunma Bakanı, ABD'nin daha önce yürüttüğü bazı casusluk olaylarını anlatmaya davet etti. ABD'nin bu suçlamalara ve casusluk faaliyetlerine artık son vermesi gerektiğini söyleyen Savunma Bakanı ABD'yi bizi suçlamayla uğraşmak yerine Prizma programı konusuna açıklık getirmelerini istedi. Bu açıklamayı tüm dünyaya yapmaları gerektiğini düşündüğünü ifade etti. ABD'nin eski güvenlik yapılanması NSA görevlisi Edward Snowden, adının Prizma olduğu ve tüm dünya insanlarının gizli bir şekilde takip edildiğinin kanıtlarını ortaya koymuştu. Amerika ile Çin arasındaki gerginlik gelecek günlerde nasıl bir hal alacak hep birlikte göreceğiz.

Çin Amerika ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film