İstanbul Bakırköy'de Sokak Hayvanlarına Yardım

İstanbul Bakırköy'de sokak hayvanlarına karşı yardım vatandaşlardan geldi.

İstanbul Bakırköy'de Sokak Hayvanlarına Yardım

İstanbul'da kar yağışı ve soğuk hava etkisini sürdürüyor. Bu durumun en çok sokak hayvanlarını olumsuz etkilediği görülüyor. Bakırköy’de Sokak hayvanlarına vatandaşlar yardım eli uzattı. Sokak hayvanlarının üşümemesi için üzerilerini battaniyeler ile örten vatandaşlar, aynı zamanda sokak hayvanlarına aç kalmamaları için mama verdi. Bölgedeki sokak hayvanlarını kendi imkânları ile bakan vatandaşlar, konu hakkında duyarlı olunması gerektiğini söyledi.

Sokak Hayvanları Konusunda Çalışmalar

Türkiye'de özellikle kış aylarında sokak hayvanları konusu gündeme geliyor. Sokaklarda aç kalan ve hatta soğuktan ölen sokak hayvanları konusunda pek çok çalışma yapıldığı biliniyor. Özellikle belediyeler ve hayvan koruma dernekleri bu konuda ön plana çıkıyor. Sokaktaki hayvanlara kalacak yer ve yiyecek sağlayan bu kuruluşların yaptıkları çalışmalar, vatandaşlar tarafından büyük memnuniyetle karşılanıyor. Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte sokak hayvanları, özellikle televizyon haberlerinde daha sık gündeme gelmeye başladı.

Bu konuda ilgili belediyeler ve derneklerin daha çok çalışması gerektiği ortaya çıkıyor. Bu sayede sokak hayvanları konusunda olumsuz haberlere de daha az rastlanılması bekleniyor. Özellikle kış aylarında sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı davranılması gerekiyor.

Bakırköy İstanbul Sokak Hayvanları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film