İran'ın Eski Cumhurbaşkanı Haşimi Rafsancani Vefat Etti

İran'ın eski cumhurbaşkanlarından Haşimi Rafsancani hayata gözlerini yumduğu bildirildi.

İran'ın Eski Cumhurbaşkanı Haşimi Rafsancani Vefat Etti

İran medyası tarafından verilen bilgilere göre ülkenin eski Cumhurbaşkanı olan Haşimi Rafsancani kalp rahatsızlığı nedeniyle yaşama veda etti. 83 yaşında olan Rafsancani dün akşam saatlerinde Tahran'ın önemli bir hastanesine kalp rahatsızlığı şikâyeti ile başvurdu. Ancak yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

83 Yaşında Gözlerini Yumdu

İran hükümeti bugüne kadar çok sayıda politikacı gördü ancak Ayetullah Haişimi Rafsancani gelmiş geçmiş en önemli politikacılardan birisiydi. Dün akşam saatlerine hayatını kaybeden Rafsancani 83 yaşındaydı.

Vefatın Ardından İran 3 Gün Yas İlan Etti

İran hükümeti İran'ın eski Cumhurbaşkanı olan Ayetullah Haişimi Rafsancani'nin ölümünün ardından ülkede 3 günlük yas ilan edilmesi kararı aldı. Bunun yanında yarın cenaze töreninin düzenlenecek olması nedeniyle ülkede Bakanlar Kurulu da resmi olarak çalışmayacak.

Yaşamını yitiren Ayetullah Haişimi Rafsancani'nin naşı dün akşam saatlerinde vefat ettiği hastaneden alınarak Cemaran Hüseyniyesi'ne nakledildi. Ülkenin önde gelen isimleri ve birçok ünlü isim Ayetullah Haişimi Rafsancani'nin ve ailesinin yaşadığı yer alan Cemaran'a gelerek törenlere katıldı ve Rafsancani'nin ailesine baş sağlığı dileklerinde bulundu.

İran İran Cumhurbaşkanı Haşimi Rafsancani
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film