FETÖ Firarisi Şerif Ali Tekalan ABD'de Rektör Oldu

FETÖ mensubu şüphesiyle aranan Şerif Ali Tekalan Amerika'da rektörlüğe atandı.

FETÖ Firarisi Şerif Ali Tekalan ABD'de Rektör Oldu

Fetö davası nedeniyle aranan ve eskiden Fatih Üniversitesinde rektörlük yapan Şerif Ali Tekalan Amerika'da bulunan Nort American üniversitesinin rektörü olarak göreve atandı. Sınavlarda ve futbolda usulsüzlük nedeniyle aranan ve hakkında tutuklama kararı çıkarılan Tekalan Amerika'da üçüncü rektör olarak göre atandığı biliniyor. Üniversitenin de yine Fetöcüler tarafından kurulduğu belirtiliyor. Texas'ta bulunan okul 2013 yılında isim değiştirerek Nort American Üniversitesi ismini almıştır.

Fetö Üyesinden Rektörlük Haberi

Daha önceden de Fatih Üniversitesinde rektör olarak görev yapan Şerif Ali Tekalan birçok Fetö davası nedeniyle aranıyor ve hakkında tutuklama kararı bulunuyor. Tekalan öncelikle Avrupa'ya kaçtığı oradan da Amerika'ya gittiği biliniyor. Tek alan emniyet genel müdürlüğünü belirlediği gri liste içerisinde yer alan fetö üyelerinden biri. Bu listedekilerin 300 bin TL'ye kadar ödül belirlendiği belirtiliyor.

Çok farklı suçlar nedeniyle aranan Şerif Ali Tekalan'ın Amerika'da üniversite rektörlüğü yaptığı ve arananlar içerisinde tutuklama kararı çıkarılan suçlulardan biri olması nedeniyle emniyet müdürlüğü tarafından daha titiz bir çalışma ile aranıyor. Şerif Ali Tekalan aranmakta olan FETÖ mensubu şüphelilerinden yalnızca bir tanesi durumunda.

Kaynak: Sabah

FETÖ Şerif Ali Tekalan Rektör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film