AVM'lerde Emekli Özel Harekatçı Timi Görev Alacak

Alışveriş merkezleri herhangi bir terör eylemi için kendi emekli özel harekatçı timlerini görevde tutacak.

AVM'lerde Emekli Özel Harekatçı Timi Görev Alacak

DEAŞ ve PKK terör örgütlerinin yoğun saldırılarından sonra alışveriş merkezleri kendi çözümlerini ürettiler. Güvenliğin en üst seviyeye çıkarılmasının hedeflendiği bu projede olası acil bir alarm durumunda anında müdahale edilebilecek. Gelişmeler dâhilinde İstanbul'da en büyük alışveriş merkezleri idarecileri terör olaylarına önlem için ve olası kayıpların olmaması amacıyla özel timler kuruyorlar.

Timlere Silah Kullanma Gibi Özel Yetkiler Verilecek

Alışveriş merkezleri daha yeni emekliye ayrılmış ve operasyonlara katılmış deneyimli olan emekli özel harekât polislerinden tim kurmaya başladı. Görüşmelerini yapan alışveriş merkezi yönetimleri 5-10 kişi arasında sayılarla timler oluşturacak. Alışveriş merkezlerinin önünde arkasında gerekirse çatısında görev alacak bu timler olay anında müdahale edebilecekler ve gerektiğinde silah kullanabilecekler.

Görev yapacak bu emekli polislerin terör eylemlerinde caydırıcı pozisyonda da olacağını belirten yetkililer terör olaylarının tamamen biteceğini de sözlerine eklediler. Bu timler sayesinde alışveriş merkezlerinde işlenen diğer suç olaylarının da en aza indirilmesi hedefleniyor. Gerçekleştirilmesi düşünülen bu yapı hakkında gelecek günlerde daha detaylı bilgiler geldikçe paylaşılmaya devam edilecektir.

Kaynak: Akşam Gazetesi

AVM Özel Harekat Özel Harekat Timi Güvenlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film