CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Suikast Olabileceği İddiası

Başbakan Binali Yıldırım Kemal Kılıçdaroğlu'nu suikast ihbarı aldığı için aradığı iddia edildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Suikast Olabileceği İddiası

Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, köşe yazısında Başbakan Binali Yıldırım'a gelen istihbarata göre DAEŞ terör örgütü iki araçla Kemal Kılıçdaroğlu'na suikast girişimi olabileceği yönünde uyarmak için aradı. Başbakan'ın telefonda hemen zırhlı araç vereceklerini söylediği iddia edildi.

Gecenin İlerleyen Saatlerinde Suikast İstihbaratı

Suikast haberi çok ciddi. Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, tehlikenin sadece muhalefet parti liderlerini değil protokole dâhil olan isimlerde tehdit altında olduğunu dile getirdi. Başbakan'ın gün aydınlanmasını beklemeden tüm liderleri aramasını gerektirecek kadar ciddi bir durum oluştuğu ortada, peki bu istihbaratın içeriğinde neler yer alıyor? Terör örgütlerinden hangisinin suikast girişim yapması öngörülüyor. İhbara göre suikast girişimde hangi yöntem kullanılması bekleniyor?

DAEŞ Protokol Liderlerini Hedef Alıyor

Alınan istihbarata göre DAEŞ terör örgütünün muhalefet liderlerinin de aralarında olduğunu üst düzey protokol isimlerine suikast girişimi yapacağı bilgileri alınıyor. FETÖ terör örgütünün de bu işte parmağı olacağı düşünülüyor. Rus Büyükelçi Karlov'a yapılan suikast yöntemi bu sefer kullanılmayacağı öngörülüyor. FETO'nün beklemede olan unsurlarının iki araçla liderlere saldırması bekleniyor. Tüm protokole dâhil isimlere zırhlı araç verilmesi talimatı verildi.

Kaynak: Haberler.com

Kemal Kılıçdaroğlu Binali Yıldırım Suikast
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başbakan Yıldırım: Anayasa Değişikliği Darbecilerin Sonu Olacak
Başbakan Yıldırım: Anayasa Değişikliği Darbecilerin Sonu Olacak
Iğdır'da Aranmakta Olan Terörist Kahvede Yakalandı
Iğdır'da Aranmakta Olan Terörist Kahvede Yakalandı