Meteoroloji'den Soğuk Hava Durumu ve Kar Uyarısı

Meteoroloji vatandaşları soğuk hava durumu ve yoğun kar yağışı konusunda uyardı.

Meteoroloji'den Soğuk Hava Durumu ve Kar Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamada yurt genelinde kar yağışlarının etkili olacağını açıkladı. Özellikle bazı illerde kar yağışının daha yoğun geçeceğini açıklayan Meteoroloji, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda da uyardı. Meteoroloji'nin yaptığı açıklama sonrası yurt genelinde yoğun kar yağışı etkisini sürdürüyor. Birçok bölgede Karayolları Genel Müdürlüğü ekiplerinin kar ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yapmaya devam ettikleri bildirildi. 

Aynı zamanda yolda olan sürücülerin birçoğunun araçlarını yollarda bıraktığı açıklandı. Araçlarını yollarda bırakan sürücüler toplu taşıma araçları ile evlerine gitmeyi tercih ettiler. Meteoroloji, özellikle araçlarında kar lastiği olmayan kişilerin kesinlikle trafiğe çıkmaması konusunda da vatandaşları uyardı. Özellikle son yıllarda kar ve buzlanma nedeni ile trafikte çok sayıda kaza meydana geldiği ve hatta birçok kişinin hayatını kaybettiği biliniyor.

Aşırı Soğuk Hava Dalgası

Meteoroloji, yurt genelinde yoğun kar yağışı ile birlikte aşırı soğuk hava dalgasının da etkili olacağını duyurdu. Yurt genelinde hava sıcaklığının 10 ile 15 arasında düşeceğini açıklayan Meteoroloji, vatandaşları soğuk konusunda dikkatli olmaları konusunda uyardı. Aşırı soğuk hava ile birlikte kar ve buzlanmanın etkisinin daha da artması bekleniyor.

Meteoroloji Soğuk Hava Hava Durumu Kar Kar Uyarısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film