İzmir'de Kar Yağışı Başladı

İzmir'de yüksek kesimlerde kar yağışı başladı ve halk bunu sevinçle karşıladı.

İzmir'de Kar Yağışı Başladı

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı İzmir'i de vurdu. Sabah saatlerinden beri yağan kar için İzmir'de yaşayan 55 yaşındaki Mümin Çıban adlı bir vatandaş, ikinci kez İzmir'de kar yağışı gördüğünü ve ilginç geldiğini söyledi.

İzmir ilinin Bornova ilçesinde yüksek kesimlerde kar çok etkili oldu. İlçenin çoğu noktası ise beyaza büründü. Yine İzmir'in yüksek rakımlı ilçelerinde kar nedeniyle trafik akışı durma noktasına gelirken, belediye ekiplerinin karla mücadelesi ve kaza risklerine karşı bazı bölgelerde tuzlama çalışması yaptıkları gözlendi.

Kar Yağışına Yorumu "İlginç" Oldu

Diğer iller gibi yoğun kar yağışından etkilenen İzmir de beyaza büründü. Vatandaşlar İzmir'de yağan karın mutluluğunu yaşarken İzmir'e bağlı Evka-4 mahallesinde yaşayan Mümin Çıban adlı bir vatandaş da mutluluğunu ifade etti. Hayatı boyunca ikinci defa kar yağışı gördüğünü belirten Çıban, kar yağışının az görülmesi nedeniyle kendisine ilginç geldiğini söyledi.

Kar yağışından en çok etkilenen bölgelerden birisi olan Evka-4 mahallesinin muhtarı Süleyman Ferah, durumu kontrol ettiklerini, gerekli yerlere bu konuda bildirimlerin yapılacağını ve ulaşımda her hangi bir aksaklığın şu anda bulunmadığını bildirdi.

Kaynak: Yeni Şafak

İzmir Kar Yağışı Kar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film