Elektrik Sayacı Okumaya Giden Görevliye Köpekle Engel Oluyorlar

Elektrik sayacı okumakla görevlilere kırsal kesimlerde köpeklerle engel oluyorlar.

Elektrik Sayacı Okumaya Giden Görevliye Köpekle Engel Oluyorlar

Kırsal kesimlerde kaçak elektrik kullanımı oldukça fazla. Bu bölgelerde yaşayan halk sayaçlarını okutmayarak kaçak elektrik kullanmaya devam ediyor. En son buldukları yöntem ise çoban köpeklerinin sayaçların atına bağlamak. Böylelikle işini yapmak isteyen sayaç okuma, bağlama ve kesme ekibi ya sayacı okutamıyor. Ya da köpeklerin saldırısına uğruyor.

Bir Çalışana Köpek Saldırdı

Son olarak Aras Elektrik Dağıtım A.Ş 'de çalışan bir kişi Iğdır'ın Aralık ilçesinde bulunan bir köyle, çoban köpeklerinin toplu saldırısına uğrayarak kolundan ısırıldı. Sopalarla kendilerinin korumaya çalışan sayaç okuma, bağlama ve kesme ekibi, bir arkadaşlarının ısırılmasına engel olamadı. Saldırı anını ise başka bir çalışan saniye saniye kameraya kaydetti.

Görevlileri Köpekle Korkutuyorlar

Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin yaptığı açıklamada, görevlilerin köye girdiklerinde, köylülerin bütün köpeklerin çözülerek saldırması için zemin hazırlandığını belirtti. Genel Müdür Fikret Akbaş, Ardahan, Iğdır, Erzurum, Bayburt bölgesinde sıklıkla yaşandığını söyledi. Ayrıca köpeklerin salınmasından ya da sayaç altlarına bağlanmasından dolayı şimdiye kadar 4 çalışanlarının köpeklerin saldırısına uğradığını belirtti. Bu konuda vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını beklediklerini açıkladı.

Köpek Elektrik Elektrik Sayacı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film