Fas Hükümeti FETÖ Okullarını Kapatıyor!

Fas Hükümeti ülke içerisinde FETÖye bağlı olduğu tespit edilen okulların kapatılacağını açıkladı.

Fas Hükümeti FETÖ Okullarını Kapatıyor!

Türkiye’de 2016 yılı Temmuz ayında gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimine karşı araştırmalar devam etmekle birlikte; FETÖ kapsamında ki yoğun çalışmalar Türkiye dışında da birçok ülkede olağan hızı ile devam etmektedir. Bu kapsamda bağlantısı bulunulduğu düşünülen kişiler görevlerinden alınmaya başlanılmış olup, devlet içerisinde herhangi görevde aktif rol almaları da engellenemeye çalışılmıştır. Türkiye’de memurlar dışında FETÖ bağlantıları bulunan okullar kapatılmaya başlanmış, diğer birimlere de kayyum atanmıştı.

Fas Hükümeti FETÖ Okullarını Kapatıyor

Araştırmaların yoğun düzeyde devam etmesi sadece belirli alanlarda gerçekleştirilmemektedir. Türkiye'nin ülke sınırlarını yanı sıra diğer ülkeler de var olan süreçlerinde sonlandırılması beklenilmektedir. Darbe sonrasında çeşitli ülkelerle bu konuda bağlantılar kurulmuştur. Bağlantı kurulan ülkelerden birisi de Fas hükümetidir. Fas içerisinde FETÖ grubuna mensup birden fazla okul yer almaktaydı. Durumu inceleyen Fas İçişleri Bakanı, bulunan tüm okulların kapatılacağını televizyon aracılığı ile duyurmuştur.

Fes, Meknes, Tanca ve Kazablanka’da Fetullahçı Terör Örgütüne mensup dört okul tespit edildiğini, var olan okulların kapatılacağını okul yöneticilerine bildirilmiştir. Hükümet kararlarını okul yöneticilerine iletirken resmi açıklama niteliğinde ve kendilerinin de ülkeyi bir ay içerisinde terk etmelerini vurgulanmıştır. Böylelikle hain terör örgütü FETÖye bir darbe de Fas Hükümeti tarafından vurulmuş oldu.

FETÖ Fas Fas Hükümeti Terör Örgütü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film