Donald Trump Dünyaya Kendi Büyükelçilerini Gönderecek

Donald Trump eski büyükelçilerin işine son verip, kendi büyük elçilerini gönderme kararı aldı.

Donald Trump Dünyaya Kendi Büyükelçilerini Gönderecek

En son ABD başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump, Dışişleri Bakanlığına 20 Ocak tarihinden itibaren Barack Obama zamanında tayin edilmiş tüm büyükelçilerin işlerine son verilmesi talimatını verdi. Atanmış olan tüm büyükelçilerin belirtilen zamandan fazla görevlerine devam etmesine izin verilmeyecek. Bu haber geçtiğimiz günlerde New York Times gazetesinde duyuruldu. 23 Aralıkta Donald Trump tarafından alınan karar Dışişleri Bakanlığına gönderildiği haberi de, alınan kararın yalnız büyükelçilere ait olduğu haberi de gündeme oturdu.

ABD Temsilcileri Geri Çekiliyor

Görevlerinden alınan büyükelçilerin yerine tayin edilecek yeni büyükelçilerin seçimi ve onların tayin olunduğu ülkelere gönderilmesi biraz zaman alacak. Sanat onayının da gerekli olduğu büyükelçi seçimleri bazı ülkelerde büyükelçi krizine de yol açacağı ihtimali göz önünde bulundurulmakta.

Büyükelçilerin değişimi önceki zamanlarda onların ailevi durumları da göz önünde bulunarak biraz zaman alması ile görevlerine devam etmesi vakaları olsa da, Donald Trump hiçbir büyükelçiye toparlanmak için zaman tanımayacak. Belirtilen haberlere göre bu gibi durum bazı büyükelçilerin ailevi problemlerine yol açabilir.

Donald Trump Büyükelçi Amerika Büyükelçiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film