John Kerry'den Barack Obama Açıklaması

John Kerry açıklamasına göre Barack Obama'nın DAEŞ'in güçlenmesi konusunda istekleri olduğu iddia edildi.

John Kerry'den Barack Obama Açıklaması

Wikileaks'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara göre Amerika Birleşik Devleti dış işleri bakanı John Kerry Suriye'ye askeri müdahale için Barack Obama ile konuştu. Konuşmasının ardından ikna edemeyen Kerry başarısız oldu.

ABD dış işleri bakanı John Kerry Suriyeli muhalifler ile yapılan toplantıda ses kaydının gizli bir şekilde sızdırıldığını ortaya attı. 30 Eylül tarihinde New York Times tarafından da yayınlanan ses kaydının bir kısmının doğruluğu henüz kesinleşmedi. Ayrıca kayda erişim hemen yasaklandı. Ancak Kerry ile Suriyeli muhaliflerin BM'de yaptıkları toplantının 37 dakikalık kısmı Wikileaks tarafından ifşa edildi. Bakan Kerry toplantıda Suriyeli muhaliflere askeri müdahale için Barack Obama ile görüştüğünü hatta ikna etmeye çalıştığını ancak başarısız olduğunu dile getiriyor.

Dış işleri bakanı Kerry bir terör örgütü olan DAEŞ'in güçlendiğini müdahale etmeden izlediklerini söylüyor. Müdahale etmemelerinin sebebini Suriyeli devlet başkanı Esad'ı müzakere için zorladıklarını belirtiyor. WND haber sitesinde yayınlanan habere göre ise ''Daeş'e müdahale etmedik Suriyeli başkan Esad'ın böylelikle bizimle anlaşma yoluna gireceğini düşündük. Çünkü o zaman Esad tehdit altında olacaktı ancak o bizimle anlaşma yoluna girmek yerine Putin ile görüşmeler yapmaya başladı.'' şeklinde açıklamalarıyla konuşmalarına son verdi.

John Kerry Barack Obama DAEŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film