Türkiye Bu Sene Ralli Takviminde Yok

FIA yaptığı açıklamada Türkiye'nin 2017 WRC takviminde yer almadığını açıkladı.

Türkiye Bu Sene Ralli Takviminde Yok

2017 WRC resmi takvimi açıklandı. Uluslararası Otomobil Federasyonunun yaptığı açıklamalar doğrultusuna göre Türkiye bu yıl Ralli takviminde yer alamıyor. FIA kesin bir şekilde Türkiye yarışlarda yoktur açıklamasını yaptı.

Türkiye'nin, yıllar sonra tekrar yarışlara katılabilmek amacı ile yaptığı resmi başvurusu onay görmedi. İlk olarak Uluslararası Otomobil Federasyonunun yayınladığı takvimde, Türkiye' ye yer verilmişti. Ancak yarış içerisinde bulunan takımlardan bazıları ve pilotlar, Türkiye'nin bulunduğu siyasi konum nedeni ile yarışlarda olmasına onay vermediler. Tüm yaşananların ardından Türkiye, siyasi nedenlerden dolayı takvimden çıkarıldı.

Takvimde Türkiye ve Çin bulunmuyor. FIA Ralli Direktörü Jarmo Mahonen, yaptığı açıklamalar da Çin ve Türkiye'nin siyasi durumunun ne olacağının belli olmadığını ve bu yüzden risk almak istemediklerini açıkladı. Açıklamalarına Çin ve Türkiye aynı durumda cümlesini de eklemeyi unutmadı. 2017 WRC resmi takvimine göre yarışlar, 20 - 22 Ocak tarihinde Monte Carlo şehrinde başlayıp, 17 - 19 Kasım tarihi itibari ile Avustralya ülkesinde sona erecek.

Türkiye Ralli Otomobil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film