Görme Engelli Öğretmenin Yazdığı Roman

Görme engelli Türkçe öğretmeni Buket Gülekoğlu'nun yazdığı 'Ölümün Gölgesinde' isimli romanı basıldı.

Görme Engelli Öğretmenin Yazdığı Roman

11 yaşındayken iki gözünde de görme yetisini tamamıyla kaybeden ve şu anda 30 yaşında olup Türkçe öğretmenliği yapan Buket Gülekoğlu'nun yazdığı 'Ölümün Gölgesinde' isimli romanı basıldı.

Adana'daki görme engeli bulunan 30 yaşında Türkçe öğretmenliği görevi yapan Buket Gülekoğlu'nun yazdığı 'Ölümün Gölgesinde' isimli romanı basıldı. Ayrıca Gülekoğlu bu romanla da yetinmeyerek Haybanlar Orkestrası, Bilmecelerle Türkçe ve Yeryüzü Masalı isimlerini verdiği üç kitabını basım aşamasına getirmiştir.

Çocukluğundan İtibaren Verdiği Mücadele

İlkokulu bitirmesinin ardından yavaş yavaş görme yetisini kaybetmeye başlayan Gülekoğlu, ilk başlarda gözlük takarak yaşamını sürdürdüğünü fakat zaman geçtikçe bu olanağı da kaybettiğini açıklamıştır. Bazı tedaviler denenmiş ancak sonuç alınamadığı zaman görme yetisini 11 yaşındayken tamamıyla kaybetmiştir. Daha sonra Gülekoğlu bu konuda bir okul olduğunu öğrendiğini ve Gaziantep'teki görme engelliler okulunda eğitimine devam ettiğini belirtmiştir.

Görme engeli bulunmasına karşın öğretmenlik hayatında sıkıntı yaşamadığını belirten Gülekoğlu, öğrencileriyle iletişimde hiçbir sıkıntı oluşmadığını belirmiştir.

Yazdığı Notlarla Oluşan Kitap

Yazdığı romanın kurgusunun kendisine ait olduğunu belirten Gülekoğlu, ara sıra yazdığı notların birleşmesiyle bu romanın ortaya çıktığını açıkladı. Romanda hem aile hayatında hem de aşk yaşamında mutluluğu bulamayan bir kadından bahsetmiştir.

Kitap Buket Gülekoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film