Villa Baskınında Sihirli Mantar Bulundu

Muğla'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonları sırasında 'sihirli mantar' olarak bilinen zehirli mantar ele geçirilmiştir.

Villa Baskınında Sihirli Mantar Bulundu

Muğla ilinin Datça ilçesinde, polislerin bir villaya gerçekleştirdiği uyuşturucu baskını sırasında, Türkiye'de oldukça ender olarak rastlanılan, Magic Mushroom yani 'Sihirli Mantar' ismiyle bilinen ve yiyen kişilere halüsinasyon görme etkisi gösteren zehirli mantar ele geçirilmiştir. Yapılan operasyonda iki kişi gözaltına alınmıştır.

Özel Olarak Hazırlanan Villa
Muğla Emniyet Müdürlüğünün Uyuşturucuyla Mücadele Şube Amirliği ve Datça Emniyet Müdürlüğünün, İskele Mahallesi'nde bulunan bir villada uyuşturucu üretimi yapıldığına dair aldıkları ihbardan sonra harekete geçmişlerdir. Gerçekleştirilen takip sonucunda villaya baskın düzenlenmiştir. Villada gerçekleştirilen aramada, özel ısı, ışık ve havalandırma sistemleri, tohumlar, ısı ayarlamasında kullanılan termometre gibi teçhizatlara rastlanmıştır. Operasyonda ele geçirilen uyuşturucu maddeleri arasında ise 29 adet kök kenevir, 19 gramlık kubar esrar, 3 gramlık toz esrar ve 1 adet esrarlı sigara bulunmaktadır.

Sihirli Mantar Ele Geçirildi
Operasyonda Türkiye'de oldukça ender olarak bulunan ve yiyenlerde halüsinasyon etkileri bulunan, zehirli mantar türlerinden birisi olan 'Sihirli Mantar' ismiyle bilinen mantar bulunmuştur. Kuru olarak 25 tane ve yaş olarak 8 tane ele geçirilen mantara inceleme için el konuldu.

Mantar Türkiye Sihirli Mantar Muğla
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film