Kasım Ayı Araba Satışlarında Rekor Kırıldı

Özel tüketim vergisinde beklenen zam ve firmaların kasım ayı kampanyaları araba satışında rekor kırılmasına neden oldu.

Kasım Ayı Araba Satışlarında Rekor Kırıldı

Araba satışları Kasım ayında büyük bir artış gösterdi. Bu artışa yeni yılda gelecek olan özel tüketim vergisinin etkili olduğu düşünüldü. Özel tüketim vergisi zammının beklenmesi otomobil artışlarını hızlandırdı. Kasım ayı kampanyaları da otomobil satış rekorlarının yaşanmasında etkili oldu.

En Çok Satan Arabalar
Kasım ayında kampanyaların olması ve ÖTV zammının da kapıda olması nedeni ile araç satışlarında büyük bir yoğunlaşma yaşandı. Araba satışlarında en çok satan marka Renault oldu. Mercedes arabalarda ise bir hayli talep yoğunluğu oluştu.

Ötv vergilerinin artacağı korkusu otomobil alacakların peşini bırakmıyor. Bu nedenle Aralık ayında da yüklü bir satışın gerçekleşeceği ifade edilmektedir. Kasım ayında toplam 84 bin üzerinde otomobil yatışı yapıldı. 122 bin ticari araç satışı olurken Aralık ayında 120 bin civarında satışın olabileceği konuşulmaya başlandı. Geçen yıla göre yüzde 44 oranında artış yaşandı.

2017 yılında %15 ile %30 arasında artış olacağı ihtimalleri konuşulurken kurdaki artış nedeni ile pek çok kişi yeni yıl gelmeden otomobil almayı düşünmektedir. Kasım ayında yaşanan artışın Aralık sonuna kadar devem edeceği düşünülmektedir.

Araba Renault Mercedes Ötv
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film