Kazada Hayatını Kaybeden Erdal Tosun Kızının Böbreğini İstememiş

Geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Erdal Tosun, kızı Zeynep Kiraz'ın böbreğini istememiş.

Kazada Hayatını Kaybeden Erdal Tosun Kızının Böbreğini İstememiş

Geçtiğimiz günlerde sabah saatlerinde diyalize giderken kaza sonucu hayatını kaybeden usta oyuncu Erdal Tosun, hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Ünlü oyuncunun aile bireylerinin böbreklerini kabul etmediği öğrenildi. Gelen haberlerde aile içinde yaşanan böbrek yetmezliği rahatsızlığından dolayı, kızı Zeynep Kiraz’ın yaşamının devamında anne olabilmesini ve rahatsızlık çekmemesini düşünerek Zeynep Kiraz’ın böbreğini istemedi.

Erdal Tosun son yolculuğuna Beşiktaş Kültür Merkez’inde uğurlandı. Erdal tosunun yakınları onu son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Sanatçı yakınları, ailesi ve sevenleri usta oyuncuyu son yolcuğuna uğurladı. Erdal Tosun, Bir Demet Tiyatro’da Eyvah Necdet karakteriyle unutulmaz bir iş çıkardığı Beşiktaş Kültür Merkez’inde son yolculuğuna ağırlanmış oldu. Birçok seveni gözyaşlarına hakim olamadı.

Uzun bir süredir Tosun, diyalizle yaşama tutunuyordu. Böbrek yetmezliği rahatsızlığından dolayı kadavra bekliyordu. Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri özel bir diyaliz merkezinde tedavi görmekteydi. Bu nedenle çoğu zaman halsiz ve bitkin olabiliyordu. Usta oyuncu tüm bunlara rağmen, yaşayan bir insanın böbreğini kabul etmedi. Eski eşi İlknur Tosun ile kızı Zeynep Kiraz’dan bir doku uyumu testi bile yapılmadı. Erdal Tosun tüm bunlara rağmen kimsenin benim için bıçak altına yatmasını istemiyorum diyerek, kadavra arayanlar listesinde yer alıyordu. Ancak birçokları gibi ülkemizde ki kadavra yetersizliğinden oda aradığı böbreği bulamamıştı.

Zeynep Kiraz Erdal Tosun İlknur Tosun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film