Sigara Kaçakçılığında Yeni Yöntemler

Bitlis'te gerçekleştirilen operasyonlar sonucu 12 bin 640 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Sigara Kaçakçılığında Yeni Yöntemler

Son dönemlerde artan kaçak mal ticaretinde, her geçen gün yeni yöntemler keşfediliyor. Kaçakçılık genelde, doğu bölgesindeki sınır kentlerinde görülüyor. Bugün itibariyle Bitlis il çıkışında kolluk kuvvetleri tarafından durdurulan kamyonette 12 bin 640 paket kaçak sigara ele geçirildi. Kaçak sigara ticareti yapanlar, sigaranın daha ucuza alınıp satıldığı ülkelerden aldıkları paketleri, yasadışı yollarla Türkiye'ye sokarak farklı illere dağıtıyorlar. Bu ticaretten para kazanmak ise suç oluşturuyor.

Arı Kovanlarının Arasındaki Sigara Paketleri

Emniyet teşkilatı tarafından kamyonette yapılan aramada, görünürde kaçak sigaraların gizlenmesi amacıyla kullanılan arı kovanlarının arasındaki 12 bin 640 paket sigaraya el kondu. Kamyonette olay anında bulunan ve olaydan haberdar oldukları düşünülen iki kişi gözaltına alındı. Şüpheliler bugün çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz şekilde yargılanmak üzere serbest bırakıldılar. 

Kaçak malların ülkemize sokulmasında bugüne kadar denenmeyen bu yöntem, kolluk kuvvetlerinin dikkati ve başarısı sonucunda başarısız oldu. Denetimlerin artması ve kaçakçılık şubesinin titiz çalışmaları sonucunda, kaçakçılık yapan kişiler farklı yöntemler aramaya başlıyor. Bunun son örneğinin Bitlis'te yaşandığı da medyada yer alan haberler sayesinde görülmektedir.

 

Bitlis Kaçak Sigara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film