Ünlü Futbolculardan Fedakârlık Kararı!

Ronaldinho ve Riquelme, uçak kazasında futbolcularını ve yöneticilerini kaybeden Chapecoense kulübü için ücretsiz oynayacaklarını açıkladı.

Ünlü Futbolculardan Fedakârlık Kararı!

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen uçak kazası sonrasında takımın hemen hemen tüm oyuncularının ve yöneticilerinin öldüğü Chapecoense futbol takımı için ünlü oyuncular Ronaldinho ve Riquelme bedava oynayacaklarını açıkladılar.

Yaşanan bu acı sonrasında futbolu bırakan ve yalnız bazı özel maçlarda görev alan Ronaldinho ve futbolu tamamen bırakmış olan Riquelme söz konusu kulüp için hiçbir ücret talep etmeden oynayabileceklerini açıkladılar.

Bunun yanında ülke takımlarından bedelsiz 1 veya 2 oyuncunun herhangi bir ücrete tabi olmadan kiralanması için ortak bir karar alan Brezilya futbol kulüpleri bu kararın ardından ortak açıklama yaptı. Bunun yanında Arjantin futbol kulübü olan Racing Clup da futbolcularını kaybeden Chapecoense kulübüne bedelsiz oyuncu kiralamaya karar verdiklerini duyurmuştur.

Brezilya'da Futbol 1.Ligde olan Chapecoense kulübü geçtiğimiz günlerde Bolivya'dan hareket etmiş ve Kolombiya'ya doğru seyahat halinde iken uçakta yaşanan bir sorundan dolayı dağlık alana çakılmıştır. Bu kaza sonrasında 68 Yolcu ile birlikte uçakta bulunan 9 mürettebat bu kazaya karışmıştır. Söz konusu kaza sonrasında 71 kişinin cansız bedenine ulaşılmış ve 6 kişi de sağ kurtulmuştur.

Chapecoense Ronaldinho Riquelme Futbol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
Sony'den Muhteşem Bir Görüntü Sensörü Geliyor!
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film
IDA'nın Yönetmeni Pawel Pawlikowski'den Yeni Film